Magyar Örökség Nap

***For English, please see below***

Első fesztiválját szervezte meg március 23-án a Phoenix-i Magyar Kulturális Egyesületünk. Nem kis munka volt ez csapatunk számára, de annál nagyobb öröm származott a munkából, hiszen sok ismerős arcot láttunk a sorok közt és sok olyat is, akivel még nem találkoztunk. Mégis aznap valami mindannyiunkat, ismerőst és ismeretlent, összekötött: ez pedig a magyar kultúra.  Volt, akinek rendezvényünk alkalmat nyitott arra, hogy megélhesse magyarságát, hogy találkozhasson barátaival, ismerőseivel, de egészen biztos, hogy volt olyan is, aki azért jött el, hogy egy picit többet megtudjon rólunk, magyarokról.

A Magyar Örökség Nap, mint minden rendezévnyünk, pontosan erről szólt: a találkozás és megismerés öröméről. Szeretnénk, ha körünkben új barátságok születnének, a régiek megerősödnének. Szeretnénk, ha mindenki úgy érezne egy-egy ilyen rendezvény után, hogy valamivel gazdagodott: élménnyel, tudással, barátokkal.

Ezzel a céllal születtek a Magyar Örökség Nap programjai is. Reméljük, hogy mindenki talált magának tetsző elfoglaltságot! Dr. Szilágyi Péter – miniszteri biztos úr és Széles Tamás Los Angelesi főkonzul köszöntő beszédei után a Napocska Magyar Iskola diákjai elkalauzolták az érdeklődőket 1848-ba, Pestnek városába, ahol megismerkedhettek a forradalom és szabadságharc szimbolikus alakjaival. A megemlékezést követően egyéb színes programokat kínáltunk: magyar operett slágerek hangzottak el Sárog Noémi előadásában, ezt követően népi táncokkal ismerkedhettek meg az érdeklődők, íjászatot tanulhattak, bőrdíszműveskedhettek, hogy csak párat említsünk.

2019HCAPfestival-37

Köszönetünket szeretnénk kifejezni mindazoknak, akik segítségünkre voltak ennek a fesztiválnak a lebonyolításában, akiknek a támogató munkája és odaadása nélkül ez a rendezvény nem jöhetett volna létre. Köszönjük önkénteseinknek, akik fáradságot nem ismerve főztek, sütöttek, felszolgáltak, takarítottak. Köszönjük a Mind and Body Kids óvodának, hogy helyszínt biztosított számunkra. Támogatóinknak: a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárságának, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.-nek, Vasadi Edit Photography, Birch Manufacturing, Magyar Marketing, Magyar Apparel, Edelweiss Biergarten, Turul Leatherworks, Lillrod Productions és nem utolsó sorban a Musical Instrument Museumnak. Köszönettel tartozunk mindazoknak, akik mögénk álltak, támogatták és továbbra is támogatják munkánkat. Csakis összefogással lehet azt elérni, hogy ilyen minőségű programokat ajánljunk a Phoenix-i és környéki magyaroknak.

Több képért klikk ide: https://www.facebook.com/pg/hcaphoenix/photos/?tab=album&album_id=820896288258982

Ha úgy gondolja, hogy értékes munka, amit egyesületünk felvállalt, ha élvezte az eddigi programjainka és szeretné ha a közeljövőben hasonló programokat szerveznénk, kérjük tegye meg, hogy tagságával támogatja tevékenységünket. Arról, hogy hogyan válhat taggá, ide kattintva olvashat.

 

***ENG***

On March 23rd the HCAP organized its first annual Hungarian Heritage Festival, an event that opened the window on a small European country, but definitely not an insignificant culture through music, folk dances, art, food and more. The festival gave the opportunity to people of other nationalities living in Arizona to get to know us better, to learn a little bit more about our history, heritage, try some of the authentic Hungarian dishes offered. It also gave the opportunity for those Hungarians, American-Hungarians that live in the area to get to know each other, to spend quality time with family and friends.

After the welcoming speech of Dr. Péter Szilágyi, ministerial commissioner and Tamás Széles, consul general of Hungary in Los Angeles the children of the Napocska Hungarian School presented a short commemorative performance that introduced the audience to one of the major historical events in the life of Hungary, the revolution and freedom fight of 1848. The performance was followed by many interesting programs such as archery, leatherwork, a dance house, and other fun activities.

2019HCAPfestival-64

We truly hope that everyone had a good time! We would also like to thank all of our supporters and donors for helping us organize this wonderful event. Thank you: Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkárság, a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt., Mind and Body Kids, Vasadi Edit Photography, Birch Manufacturing, Magyar Marketing, Magyar Apparel, Edelweiss Biergarten, Turul Leatherworks, Lillrod Productions, and the Musical Instrument Museum.

Last but not least we are extremely grateful for our volunteers who are always there when needed, who cook, bake, clean, who are standing in the heat and serve food, who “don’t necessarily have the time, but they just have the heart”. (Elizabeth Andrew)

This slideshow requires JavaScript.

For more pictures: https://www.facebook.com/pg/hcaphoenix/photos/?tab=album&album_id=820896288258982

If you think that the HCAP’s work is valuable for this community, if you have enjoyed our events so far and you would like to see similar event organized in the future, please consider supporting us by becoming a member. You can read more on how to become a member by clicking here.

Published by

HCA Phoenix

The Hungarian Cultural Association of Phoenix (HCAP) is an independent, all-volunteer, educational, charitable and non-partisan organization open to anyone with interest in nurturing the Hungarian language and culture, regardless of world view, nationality, or religion. Our goal is to nurture the Hungarian language, culture, identity, and traditions, and make them available to present and future generations through educational programs, celebrations, commemorative events, and social gatherings. Through our mission, we aim to broaden familiarity with the Hungarian culture within the American community, thereby nurturing and strengthening Hungarian-American ties and relationships.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s